O autorech webu pani-dyne.cz
o nás

Mě, jako člověka narozeného ve znamení panny, zdravá výživa odjakživa zajímala. A tak jsem si jednoho dne domů z knihkupectví nesla Makrobiotickou kuchařku paní Chourové. Následovalo několik knížek paní Jarmily Průchové a jela jsem k ní na kurz. Na doporučení nějakých lidí z kurzu jsem pak jela i na kurz k Milanu Dvořákovi. Bylo to bezvadné, poznala jsem tam řadu fajn lidí. Teoreticky mně vše bylo jasné, ale doma to stále bylo takové půl na půl. Pořád jsem si připadala jako "exot" a ve vaření jsem viděla velký problém. Také jsem párkrát navštívila ordinaci MUDr. Strnadelové v Praze a až tam (na základě jejího pojetí makrobiotiky) jsem si vše začala opravdu užívat. Ona mi potvrdila, že dogmatické dodržování toho či onoho je mnohdy horší než nějaký občasný prohřešek. A najednou bylo vaření jakoby jednodušší a šlo pěkně od ruky.

Velký vliv na moje makrobiotické vaření bylo zařízení si vlastní domácnosti a nutnost obstarávat vlastní obživu. S příchodem miminka do rodiny se naše vaření ještě vylepšilo. Nemalý vliv má momentálně i fakt, že naše jídla občas fotím.

o nás
A co děláme pro přírodu?
Většinu potravin používáme v bio kvalitě, nějakou zeleninu doma pěstuji, ale většinu kupuji bio i nebio. Veškerý odpad z domácnosti pečlivě třídíme a jsme dost pyšní na náš nový kompost. Domek vytápíme dřevem z lesa a k tomu někdy i plynem. Používáme většinu biokosmetiky a bio-drogerie, taktéž i bio prostředky na praní (ekologické prací prostředky, mýdlové ořechy). Pro dítě momentálně používáme látkové plenky a snažíme se o tzv. bezplenkovou metodu. Toť vše podstatné o nás! ekologie
Věcný obsah: info@pani-dyne.cz, Web admin: admin@pani-dyne.cz