Paní Dýně

Všeobecné podmínky

PANÍ DÝNĚ

Zajímalo by Vás, kdo nebo co se za tímto tajemným jménem skrývá?

Jmenuji se Lenka Rojíková a před pár lety jsem založila firmu Paní Dýně. Srdečně Vás vítám na svém webu!

Paní Dýně je tu od toho, aby Vám ukázala, že i příprava zdravé stravy může být snadná a jídlo pestré a chutné. Věřte mi, není to tak složité a náročné, jak to na první pohled vypadá. Ráda bych Vám to usnadnila tím, že se s Vámi podělím o svoje dlouholeté zkušenosti a praktické rady, které jsem na svojí cestě načerpala a postupně je vkládala do tohoto webu. Jsou tu pro Vás připraveny STOVKY RECEPTŮ, kterými se můžete nechat inspirovat. Navíc, když nevíte co vařit, ve špajzu máte jen pár věcí a jste bez nápadu, tak Vám Paní Dýně přináší rychlé a pohodlné řešení – vyhledávání podle ingrediencí. Stačí jen zadat suroviny (např. rýže, mrkev, tofu) a hned vidíte několik možných variant poskládání receptu pro Vaše jídlo.

Dále u mě najdete zkušenosti mnoha dalších lidí, kteří vaří zdravě nebo tuto cestu hledají. Budeme rádi, když se na oplátku i Vy podělíte o Vaše zkušenosti přidáním komentáře, dotazu nebo i přidáním vašeho vlastního receptu. Jsme nesmírně rádi, že recepty využíváte. Pokud nám za ně chcete poděkovat, můžete to udělat tím, že u nás nakoupíte. Umožníte nám tak zhodnotit naši dlouholetou práci na webu Paní Dýně.

Jako bonus k receptům zde máte E-SHOP, kde pohodlně nakoupíte vše, co ke zdravému vaření potřebujete. Nabízím Vám širokou škálu potravin a surovin, které splňují zásady makrobiotické stravy a hlavně jsou to věci, které sami doma používáme a máme léty prověřenou jejich dobrou kvalitu. V našem obchodě nenajdete nic, co by obsahovalo bílý cukr, mléko nebo živočišné produkty. U Paní Dýně si můžete koupit i řadu domácích dobrot, které sama vyrábím a jinde je nedostanete. Zakládám si na tom, že zboží do zásilek pečlivě balíme. Nakupujte se zážitkem - každý nákup odměňuji ochutnávkou nějakého produktu :-)

Mimo virtuální svět internetu se se mnou můžete setkat na pobytech se zdravou stravou a táborech, na kurzech vaření nebo na různých jiných akcích a festivalech, kde zajišťuji CATERING. Těším se na setkání s Vámi, určitě se ke mně přihlaste :-)

Se vším, co v dnešní době dělám, mně pomáhá pár lidí, protože sama bych to už rozhodně nezvládla. Celému týmu Paní Dýně patří veliké poděkování, zejména Jirkovi, Lídě, Terezce, Daně a Evě.

 

MOJE CESTA

Vše začalo asi mojí vrozenou touhou po zdravé stravě. Jak si vzpomínám, už jako malá jsem se u nedělního oběda spokojila se zelím a knedlíky a tučné maso podvědomě odmítala. Do koláčů a buchet mamka pod mým vlivem přidávala vločky a spolu jsme objevovaly různé nové racionální suroviny.

Na prahu dospělosti mně pak přišla do cesty makrobiotika, která mně otevřela nové obzory. Rozhodně stálo za to se touto cestou vydat a na vlastním těle vyzkoušet, zda energetické principy této stravy fungují i v reálu. A ony fungovaly. Rychle jsem se zbavila letitých zdravotních problémů, velké pylové alergie a senné rýmy. Pak pár měsíců trvalo méně příjemné období eliminací, kdy se moje tělo zbavovalo starých nánosů z nevhodných léků a špatné stravy v podobě ekzému na obličeji. I to ke změně stravy patří, protože dáváme šanci našemu tělu se samo zregenerovat. Postupně jsem absolvovala řadu pobytů a kurzů u makrobiotických lektorů a sbírala cenné zkušenosti.

Vaření mě, jak se tak říká, chytlo a příprava jídla se pro mě časem stala radostnou zábavou. V nové stravě jsem objevila pestrou paletu chutí a možností, kterou jsem chtěla ukázat i ostatním. A tak jsem si hotová jídla začala fotit a psát k nim recepty. Pak už jich bylo tolik, že jsme s manželem vytvořili první webové stránky s recepty, to byl rok 2007. Web se stal velmi oblíbený a tak přirozeně vznikla možnost, aby i jiní uživatelé na web přidávali nové recepty. Dnes jich máme již kolem jednoho tisíce! Možnosti stránek jsme dále rozšiřovali a tak tu časem vzniknul i internetový obchod.

Po pár letech jsme došli ke zjištění, že nás mnohé principy makrobiotické stravy svazují a omezují, a to jak ve stravování, tak i v sociálním životě. Nechtěli jsme si vytvořit dogma, tak jsme naše pojetí zdravé stravy trochu uvolnili. U nás žádný stres kolem jídla nehledejte, není tu. Když je čas uvařit si dokonalé jídlo podle makrobiotických zásad, tak je to skvělé. Když to nejde, tak si dáme v klidu něco jiného dle dostupných možností. Dětem vštěpujeme zásady zdravé stravy, protože víme, že je to dobré. Ale už za ně nepřebíráme jejich zodpovědnost za jejich rozhodnutí. Takže, děti chodí ve škole na běžné obědy, nás rodiče občas vidíte se sklenkou vína a u táboráku si občas opékáme dobré buřty, ne sójové párky :-)

Na mojí cestě ke zdravému, svobodnému a naplněnému životu jsem mimochodem stvořila tyto webové stránky. Vše se vyvinulo nějak samo od sebe, přirozeně, bez tlaků a stresu. Což se mi i v jiných věcech ukazuje být nejlepším potvrzením toto, že to je správná cesta…

Vaše Lenka Rojíková