Paní Dýně

Sdílet
Intenzivní víkendový kurz vaření - pokračovací (3)
22.03.2024 - 24.03.2024

Počet volných míst: 0 (můžete se přihlásit jako náhradík)

Intenzivní víkendový kurz vaření - pokračovací (3)

Termín: 22. - 24. března 2024

Místo: Spálené Poříčí

Cena: 4.950 Kč/osoba

Zvu Vás na další víkendový kurz vaření vyvážené stravy na základě makrobiotických principů (vegan), kde Vám mohu předat svoje znalosti a kuchařské zkušenosti ze svojí dvacetileté praxe. Kurz bude probíhat v malém kolektivu do 12 osob.

Cílem tohoto kurzu je prohloubení znalostí a zejména představení speciálních praktických postupů při přípravě zdravé stravy. Na pokračovací kurzy přijímáme absolventy základního kurzu vaření (č. 1).

Téma kurzu: Jarní detoxikační strava

 • Navážeme na znalosti ze základního kurzu vaření (č. 1).
 • Připomeneme si sezónnost potravin a detailně se budeme věnovat jaru.
 • Játra jsou na jaře nejvíce oslabený orgán. Naučíme se, jak správně připravovat jarní stravu, abychom játra nezatěžovali.
 • Představíme si základní potraviny, které mají čisticí a detoxikační vlastnosti.
 • Budeme používat širokou škálu zelených zelenin, čerstvých natí i divokých bylin a naučíme se připravovat prospěšné saláty a klíčky.
 • Mimo stravu Vám doporučím i další metody a jednoduché přírodní léčebné postupy, které jsou pro naše tělo očistné.
 • Probereme téma půstů a podmínky jejich bezpečného provedení.
 • A dojde i na téma hubnutí, které samozřejmě není o hladovění…
 • Všechny pokrmy budeme připravovat společně – to znamená, že uvidíte i to, co se v knihách nedočtete.
 • Jako vždy, dostanete vytištěné informace a recepty.
 • Bude prostor na Vaše dotazy, sdílení Vašich zkušeností a mnoho dalšího ;-)

Ubytování je v podkroví zámku Spálené Poříčí v bývalých prostorách internátu střední školy (2-4lůžkové pokoje, sociální zázemí je společné na patře) a kurz vaření probíhá v kuchyni v objektu zámku.

Strava zahrnuje plnou penzi včetně dezertů a pitného režimu.

Cena kurzu: 4.950 Kč
V ceně je zahrnuto: 2x ubytování, 2x plná penze, dezerty, nápoje a kurz vaření (16 hodin). Pobyt začíná v pátek večeří a končí v neděli obědem.

Vezměte s sebou kamarádku nebo partnery! Spálené Poříčí a okolí nabízí spoustu krásných míst k pěším i cyklo-výletům. Cena pobytu bez kurzu je 1.950 Kč.

Záloha: Po rezervaci budete vyzváni k zaplacení zálohy 2.000 Kč za účastníka kurzu. Doplatek uhradíte v hotovosti při příjezdu.

Storno podmínky: Pokud dojde ke stornování pobytu z Vaší strany 8 a více dní před začátkem akce, vrátíme Vám přijatou platbu ve 100 % výši. Pokud stornujete pobyt 0-7 dní před začátkem akce, tak předem přijatá platba propadá ve prospěch pořadatele a tím zaniká nárok na její vrácení. 

Těším se na Vás ;-)

Rezervace pobytu:

Mgr. Lenka Rojíková, DiS.
tel. 776 815 273
e-mail: info@pani-dyne.cz

Informace o ubytování a zajímavostech v okolí: www.zamekspaleneporici.cz

REFERENCE

Milá Lenko, chci poděkovat za Tvé úžasné kurzy vaření. Třetí pokračovací kurz „Jarní detoxikační strava" opět nezklamal. Pokaždé se něco nového dozvím, na živo se můžu účastnit skvělého vaření a setkat se se stejně naladěnými lidmi. Předat si zkušenosti, poslechnout si jejich životní příběhy. Mám spoustu věcí vyčtených, vyzkoušených, ale stejně mě pokaždé překvapí něco, co jsem se nikde nedozvěděla – to jsou ty tvoje vychytávky a úžasné rady.
Opět názorně a srozumitelně připravený kurz, dozvěděli jsme se o koloběhu pěti elementů, co jíst na jaře, co tělu prospívá, co z divoké přírody využít v náš prospěch, např. první pupeny z keřů a stromů, divoké byliny, bylinkové čaje z prvních listů malin ostružin, rybízu atd. Jaké potraviny jíst abychom odlehčili játrům. Že se máme po zimě opět více hýbat...
Takže posílám velké poděkování a těším se na další kurz nebo dovolenou se zdravou stravou, prostě na další setkání s tebou Lenko. Vše umocňuje atmosféra a prostředí malebného městečka a zámku. 
S pozdravem Ilona Š.

Lenky kurz vaření byl pro mě krásným propojením nových chutí a způsobů vaření o nichž jsem neměla ani tušení. Program byl nabitý, nudit se rozhodně nestihnete. Častokrát jsem se přistihla s výrazem úžasu, jaká je škoda, že jsem to nevěděla dříve. Líbí se mi Lenky laskavý a nenásilný přístup. Nic není dogmatické a nechává prostor, abychom si recepty uchopili po svém a zkoušeli si různé variace. Z organizačního hlediska bylo vše na podtrženou jedničku, líbilo se mi také prostředí krásného zámku ve Spáleném Poříčí. Mám v plánu se přihlásit na pokračování kurzu a rozšířit si nabyté zkušenosti, které teď s láskou uplatňuji i ve své kuchyni. :) Ali S.

Děkuji Ti Lenko moc za vstřícný přístup a znovu připomenutí cesty zdravého stravování, která se stala nezbytnou součástí mého života. Bez Tvého skvělého názorného vedení a úžasně vysvětlených souvislostí bych nikdy sama zdravě vařit nezačala. Díky moc. Vendula T.

Ahoj Leni. Moc ti děkuji za poutavě a krásně vedený detoxikační kurz. Když jsem se o něm dozvěděla, neváhala jsem ani minutu, přestože jsem zrovna dokončila základní kurz. Byla jsem nadšená vším, co jsem se na něm dozvěděla. Vždy se snažíš předat nám všechny zkušenosti. Něco jsem měla načtené, něco nakoukané, ale vyzkoušet si to a vidět, je přece jen lepší. A navíc mě učarovalo i okolí Spáleného Poříčí, kde jsem do té doby nebyla. V květnu mě čeká v pořadí už třetí kurz u Paní Dýně, na který se také moc těším. Ještě jednou děkuji, jsi dobrý člověk, z kterého září krásná energie. Moc Tě zdravím a za všechno děkuji. Růžena M.

Lenka je jeden z majáků, který mi ukazují správný směr. Vnímám okamžik bytí v její společnosti mnohem intenzivněji, protože v jejím kurzu vaření plyne čas klidně a lehce. A hlavně: Lenka vás vše naučí, ani nevíte jak! Intenzivně, rychle, ekonomicky mnoho postupů najednou, které do sebe zapadají. Připadáte si s ní jak v jiném světě, světě laskavosti k prvotřídním surovinám, pomoci i podpory, což vám zaručeně zvýší sebevědomí. Tak od ní skutečně odejdete plni inspirací, dojmů, radostí a nabytí energií dělat dál na sobě, respektive ve své kuchyni.
Lenka ke kurzu vytoří on-line diskusní skupinu a navzájem si vyměňujeme své nápady a odpovídáme na otázky, plníme o víkendech zadaná témata k rozšíření jídelníčku. Je to úžasná inspirace.
Lenka vám otevře jistě pár dveří do své duše, do světa kuchařských technik vaření, krájení, zásad ohledně energií potravin a typů příprav pokrmu. Mnoho také toho objevíte v sobě skryté a nepoznané talenty, vlohy dělat věci jinak, než jste byli dosud zvyklí. Lenka je neskutečně přátelská, laskavá, nápomocná.... obětavá, a to doslova! Ale to koneckonců sami poznáte pokud přijdete na nějaký z jejích kurzů vaření. A jak jsem se k ní dostala? Byla jsem na Kurzu zdravého životního stylu v Krkonoších, kde nám Lenka s jejím týmem nadšených kuchařů připravovala luxusní stravu po celý týden a po večeři se nám věnovala s komentářem receptů a příprav jídel, která nám vařila s láskou, moudrem a citem.
Leni, moc děkuji, že jsem Tě mohla poznat a jistě se budeme vídat dál ... Děkuji Gabriela N. z Lanškrouna