Paní Dýně

Sdílet
Intenzivní víkendový kurz vaření - pokračovací (4)
16.02.2024 - 18.02.2024

Počet volných míst: 0

Intenzivní víkendový kurz vaření - pokračovací (4)

Termín: 16. - 18. února 2024

Místo: Spálené Poříčí

Cena: 4.950 Kč/osoba

Zvu Vás na další víkendový kurz vaření vyvážené stravy na základě makrobiotických principů (vegan), kde Vám mohu předat svoje znalosti a kuchařské zkušenosti ze svojí dvacetileté praxe. Kurz bude probíhat v malém kolektivu do 12 osob.

Cílem tohoto kurzu je prohloubení znalostí a zejména představení speciálních praktických postupů při přípravě zdravé stravy. Na pokračovací kurzy přijímáme absolventy základního kurzu vaření.

Téma kurzu: Strava jako lék – domácí léčebné prostředky

 • Teoreticky se nejprve zaměříme na naše zažívání. Pokud chceme být zraví, tak je potřeba vědět, jak funguje náš trávicí systém a jaká strava je pro něj vhodná. Dobrá imunita vychází z dobrého stavu sliznice tenkého střeva.
 • Seznámíme se s orgánovými hodinami, jejichž znalost je nezbytná pro základní diagnostiku našeho zdraví.
 • Dostanete obsáhlý seznam základních přírodních léčebných nápojů, léčebných obkladů a dalších léčebných postupů včetně jejich užití a popisu přípravy. Navíc si většinu těchto postupů prakticky ukážeme a nápoje společně ochutnáme. Řekneme si, jak se užívají švestičky umeboshi. Z obkladů si ukážeme například zázvorový, bramborový a solný obklad. Mezi základní léčebné nápoje připravované na kurzu patří:
  • kuzu
  • vývar z fazolí adzuki
  • sezamový čaj
  • vývar z kořene lotosu
  • vývar ze skořápek vlašských ořechů a
  • kávový nápoj yannoh
 • Naučíte se, jak postupovat při léčení nejrůznějších zdravotních problémů a zmírňování jejich příznaků. Po kurzu budete vědět (mimo mnoha dalšího), jak postupovat při horečce, co přírodního dávat na kašel, jak ošetřovat různé bolesti nebo jak řešit zažívací problémy. Navíc porozumíte vzniku různých chorob a budete jim umět i předcházet.
 • Ochutnáme japonské mochi a zároveň si ho po domácku vyrobíme ze speciální rýže.
 • Na tomto kurzu vaříme o něco méně než na ostatních kurzech, protože se více soustředíme na povídání o našem zdraví a ukázky přírodních léčebných postupů. Strava během víkendu je jednoduchá, léčebná, bezlepková a jen s malým množstvím bílkovin. Jídelníček je koncipován jako nezatěžující, jako když jsme nemocní.
 • Přiravíme si i dezerty, tentokrát krémové.
 • Na kurzu je vždy prostor pro velmi cenné vzájemné sdílení zkušeností.

Ubytování je v podkroví zámku Spálené Poříčí v bývalých prostorách internátu střední školy (2-4lůžkové pokuje, společné sociální zázemí je na patře) a kurz vaření probíhá v kuchyni v objektu zámku.

Strava zahrnuje plnou penzi včetně dezertů a pitného režimu.

Cena kurzu: 4.950 Kč
V ceně je zahrnuto: 2x ubytování, 2x plná penze, dezerty, nápoje a kurz vaření (16 hodin). Pobyt začíná v pátek večeří a končí v neděli obědem.

Vezměte s sebou kamarádku nebo partnery! Spálené Poříčí a okolí nabízí spoustu krásných míst k pěším i cyklo-výletům. Cena pobytu bez kurzu je 1.950 Kč.

Záloha: Po rezervaci budete vyzváni k zaplacení zálohy 2.000 Kč za účastníka kurzu. Doplatek uhradíte v hotovosti při příjezdu.

Storno podmínky: Pokud dojde ke stornování pobytu z Vaší strany 8 a více dní před začátkem akce, vrátíme Vám přijatou platbu ve 100 % výši. Pokud stornujete pobyt 0-7 dní před začátkem akce, tak předem přijatá platba propadá ve prospěch pořadatele a tím zaniká nárok na její vrácení. 

Těším se na Vás ;-)

Rezervace:

Mgr. Lenka Rojíková, DiS.
tel. 776 815 273
e-mail: info@pani-dyne.cz

REFERENCE

Bylo to prostě fantastické! Od začátku až do konce jsem si užila každou minutu. Vše probíhalo v tak příjemné a uvolněné atmosféře, že mi přišlo, že se všichni známe odjakživa, že jsme naladěni na stejnou strunu a prostě se náramně bavíme vařením. Děkuji za Tvoje úžasné znalosti, za Tvoji trpělivost a vůbec za celý, tak skvěle zorganizovaný kurz. Naučila jsem se hodně nových věcí a co hlavně - pochutnala jsem si! Těším se, že se zase potkáme na některém z dalších kurzů, které budeš pořádat. Kurz vaření s Paní Dýní je totiž víc, než jen kurz vaření :-)
S vděčností, Eva E.

Ahoj Lenko,
moc děkuji za kurz. Byla jsem spokojená, protože jsem dostala to, co jsem očekávala. Prostě jsi dodržela to, co slibuješ v anotacích kurzu. A to není málo. Nemálo lidí dnes dělá pravý opak. Přijedeš na kurz a lektor se zeptá: "Tak, co byste chtěli vědět?" a v tu chvíli je to úplně o něčem jiném. Takže co slíbíš, držíš. To pro mě bylo důležité. Chtěla jsem vidět, jak pracuje profesionál a viděla jsem to. Chtěla jsem poznat nové chutě a stalo se. Tvoje vedení lidí je laskavé. To bylo také důležité. Tvůj klid a nadhled. To hladilo. A nakonec jsem si vyzkoušela po 37 letech spát na pokoji bez sociálního zařízení. To pro mě bylo také dobrodružství. Využila jsem také Tvé velkorysé slevy a nakoupila si. Za to Ti také moc děkuji. A ještě za něco. Upozornila jsi nás na zajímavosti z okolí. Váš les Obecník je les léčivý. Díky. Přeji Tobě i Tvé krásné rodině jen to dobré, zdraví, radost a sílu do dalších dnů.
Marie H.

Kurz jsem si moc užila, jak vaření, tak sdílení s ostatními. K uvolněné atmosféře podle mě také přispělo, že jsme nejely přesně podle časového harmonogramu, ale že jsme to upravovaly dle našich potřeb/surovin. Nejvíce mě překvapila teorie - papíry v deskách, které byly tak pěkně rozdělené na různé sekce. To jsem opravdu nečekala. Pak ještě všemožné ochutnávky. Třeba to, že jsi přinesla různé druhy rostlinné smetany a každý mohl ochutnat.
Děkuji, vrátila se mi zpět láska a nadšení k vaření. Hana J.